Фотоконкурс та Літературний клуб зацікавили дрогобицьких митців (відео)

Фотоконкурс та Літературний клуб зацікавили дрогобицьких митців (відео)

2015-09-13 20:38:14

Фотоконкурс та Літературний клуб зацікавили дрогобицьких митців (відео)

Водночас дві святкові події відбулися 6 вересня у міському Народному домі ім. Івана Франка у Дрогобичі: нагородження переможців, призерів та номінантів фотоконкурсу «Чи знаєш ти своє місто?» та започаткування діяльності Літературного клубу в Дрогобичі. Фактично в малому залі, а саме народному театрі ім. Лесі Українки цього дня зібралися ті користувачі Фейсбуку, яких об’єднали спільні захоплення та інтереси: любов до рідного Дрогобича, його творче життя, пошук друзів та однодумців щодо творчої реалізації в українській поезії, літературі та мистецтві.

Фотоконкурс, що тривав серед користувацької аудиторії Фейсбуку, організований Дрогобицьким Інтернет-телебаченням (ДРІТ) за підтримки літературної спільноти «Літературний конкурс «pro patria!», редакції газети «Гомін Галичини» та сайту «drohobyczer zeitung». Цей конкурс тривав півтора місяця на сторінці ДРІТ у facebooke.

Керівник цього проекту – Сергій Матійко – вручив цінні подарунки призерам конкурсу: Лесі Яворській та Лесі Пашко. Переможцем конкурсу оголошено Євгенія Мельника, який отримав фотоальбом дрогобицького фотомитця Ігоря Фецяка з автографом та побажаннями автора. Переможцю та номінантам конкурсу також були вручені інші призи – прекрасні вироби ручної роботи з бісеру від спонсора і водночас учасниці конкурсу Лесі Яворської.

Переможцями в окремих номінаціях стали: «Цікава розповідь» – Леся Пашко, «Активний учасник» – Олександра Возняк (приз чекає), «Кращий вболівальник» – Андрій Дудок. Спеціальний приз також чекає на Наталю Петречко з Борислава, яка в перших турах конкурсу була одним із лідерів. Присутнім в залі переможцю та фіналістам конкурсу редактор Дрогобицького Інтернет-телебачення Сергій Матійко вручив троянди. Призом від літературної спільноти «pro patria!» стала книга «Розмова на двох», автором якої є відома поетеса з м. Золочів Катерина Тихонова.

Перше установче засідання Літературного клубу було напрочуд цікавим. Своїми баченнями щодо стану української мови в Україні, про діяльність у майбутньому Літературного клубу в Дрогобичі поділилася з присутніми Галина Жубіль. Галина Миколаївна також презентувала аудиторії видані нею нещодавно книги. Редактор Дрогобицького Інтернет-телебачення привітав Галину Жубіль з ювілеєм та подарував письменниці троянду.

Про свій творчий шлях на Парнас розповів присутнім дипломант Всеукраїнського літературного конкурсу «pro patria!» Юрій Гарник, а також зачитав деякі свої вірші.

Пронизана дотепністю та іронією поетична майстерність знаного на Львівщині дрогобицького композитора Василя Сторонського захоплює неповторністю галицького гумору. Василь Миронович зачитав два вірші, що розважили присутніх, тож члени клубу оцінили виступ поета оплесками.

Свої художні роботи представив до уваги членів літклубу Василь Лялюк та коротко прокоментував кожну з них. До речі, наш дрогобицький художник представив Україну на Всесвітній виставці world expo-2015 у Мілані, де його роботи «Жінки пустелі», «Міраж» та «Нагодувати дитину» серед представлених понад тисячу робіт інших авторів пройшли конкурсний відбір. На засіданні Клубу пан Василь також запропонував зареєструвати у майбутньому Літературний клуб в якості громадської організації.

Засідання Літературного клубу відбувалося у дружній атмосфері за філіжанкою кави, тож кожен отримав змогу висловити свої пропозиції щодо подальшого життя клубу. Та, мабуть, найбільше всіх заворожила розповідь засновника і редактора сайту drohobyczer zeitung (Дрогобичер Цайтунґ) Олега Стецюка. Молодий ерудований журналіст виявив перед присутніми глибокі пізнання з історії Дрогобича та Франкового краю. Як розповів редактор цієї Інтернет-газети, за роки навчання у Львівському національному університеті ім. Івана Франка він цілковито захопився прекрасним Львовом, на тлі якого Дрогобич виглядає сірим і непривабливим. Однак належна справжньому журналістові допитливість у вивченні історії різко змінила його погляд на рідне місто. Виявлені ним історичні артефакти про Дрогобич спонукали його побачити місто зовсім іншими очима! І справді, Дрогобич в історіографії та культурному аспекті дечим випереджає Львів, тож корінним дрогобичанам є чим пишатися. Відтак ці пізнання підштовхнули перспективного журналіста заснувати 28 червня 2012 року своє дітище – волонтерський Інтернет-проект, названий за іменем першої газети Дрогобича, що видавалася з 1883 до 1914 року. Відтак метою цього проекту став збір матеріалів (фотографічних, довідкових, документальних, картографічних, а також туристичні описи та спогади) про Дрогобич та дрогобичан зі старих друкованих видань від 1883 року, архівів, з мережі Інтернет. Характерно, що цей сайт не є комерційним чи політичним проектом, а радше своєрідним містком між минулим і сучасністю, між мешканцями Дрогобича та представниками діаспор різних національностей за кордоном, батьки яких колись жили у місті Котермака.

Як слушно зауважив Олег Стецюк, львів’ян привчають любити своє місто ще зі шкільної парти, запровадивши у навчальну програму підручник з історії Львова. Дрогобич у цьому питанні має величезну прогалину.

На цій установчій зустрічі присутніми було також запропоновано назвати літклуб «pro patria!», що в перекладі з латини  означає: «За Батьківщину!» Таку назву має й літературний проект – Всеукраїнський літературний конкурс, який був успішно реалізований на базі Інернет-сайту «Дрогобич Інфо». У зв’язку з окупацією Криму, воєнними діями на Сході України організаторами конкурсу прийняте рішення провести наступний, четвертий літературний конкурс після припинення військової агресії Московії проти України та звільнення всієї території України від терористично-окупаційних військ РФ. Крім цього, знайдено іншу платформу для проведення наступного конкурсу, вільну від політичної заангажованості – власне, мова йде про drohobyczer zeitung. Тож місяць тому літературний проект отримав свою нову домівку на цьому сайті. У розділі «pro patria!» вже відображається діяльність проекту, а також розміщується інформація щодо життя однойменного Літературного клубу у Дрогобичі.

Члени Літературного клубу «pro patria!» та редакція Дрогобицького Інтернет-телебачення висловлюють вдячність директору Дрогобицького міського народного дому Петру Косу та подружжю Віталію та Аллі Мельничук за виявлену підтримку проведеного заходу.

Повідомляємо читачів, що двері Клубу відчинені для всіх, хто пише прозу чи поезію українською, пишається мовою України та бажає знайти тут однодумців, порадників, цікаву інформацію, зачитати свої твори чи перейняти досвід відомих літераторів. Літературний клуб «pro patria!» - це клуб за інтересами, члени якого можуть бути не тільки друзями і порадниками, але й меценатами. Засідання Літературного клубу відбуватимуться 1-2 рази на місяць, спілкування – виключно українською, членство у клубі – на паритетних засадах. Пам’ятаймо: ми – сини й дочки Франкової землі; мова наша – найбагатша і прадавня – українська, у ній закладена наша сила та історія нації, її непереможний козацький дух. Тож єднаймося навколо цієї ідеї у Літературному клубі «pro patria!».

Юрій Федчак


джерело: автор


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар