Гомін Галичини
Східниця відзначила храмове свято св. ап. Петра і Павла(відео):концерт «Воїни світла, воїни добра»

Східниця відзначила храмове свято св. ап. Петра і Павла(відео):концерт «Воїни світла, воїни добра»

2015-07-17 13:49:48

Східниця відзначила храмове свято св. ап. Петра і Павла(відео):концерт «Воїни світла, воїни добра»

У неділю, 12 липня, всі східничани та гості курортного селища святкували храмове свято святих апостолів Петра і Павла. І хоча цього року, зважаючи на ситуацію в країні, святкування проходили не так гучно, як минулі роки, та все ж таки у рамках вже всім відомого фестивалю «Східницьке літо», який цього року присвячений 500-літньму ювілею заснування селища, відбувся фестиваль «Дерево роду». Здебільшого фестиваль асоціюється із забавами та розвагами, піснями і танцями, та «Дерево роду» – особливий фестиваль, в рамках якого були проведені фест-зустрічі свідомих українців, де відбулися презентації книг про величне минуле України, зустріч з письменником, футурологом, редактором журналу нової еліти «Перехід – Іv» Ігорем Каганцем, а на завершення, якраз у свято Петра і Павла, – літературно-мистецьке дійство «Воїни світла, воїни добра».
-03Традиційно свято у Східниці розпочалося із Святої літургії у церкві святих апостолів Петра і Павла. Пізніше всі шанувальники футболу мали змогу спостерігати за матчем СК «Східниця» та ФК «Стебник», а кому цей вид спорту не до вподоби, той міг прогулятися селищем, помилуватися надзвичайно красивими краєвидами, відвідати ярмарок виробів народних майстрів та умільців, а також – виставку речей, які привезли із зони антитерористичної операції, та фото із нашими захисниками. А вже ближче до вечора розпочалося літературно-мистецьке дійство «Воїни світла, воїни добра».


_03
_17
«Сьогодні в цей теплий, сонячний, літній день ми, східничани, та всі наші гості святкуємо храмове свято святих апостолів Петра і Павла. Недаремно наше сьогоднішнє дійство має назву «Воїни світла, воїни добра». Бо життя і діяння апостолів – це приклад для наслідування, а християнська філософія – це зміст нашого життя. Христос – світло, а людина, яка живе з Богом випромінює це світло, дарує тепло, творить добро. Серед нас достатньо людей з світлою душею, тож поширюйте це світло» – такими словами розпочала свято ведуча Надія Томин. Привітав східничан та гостей курортного селища зі святом отець Степан, який закликав всіх помолитися за нашу Україну та її захисників. А далі всі присутні разом з церковним хором храму святих апостолів Петра і Павла, регентом якого є Іван Мальчевський, виконали церковний гімн України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» та ще декілька церковних пісень. Вшанували хвилиною мовчання і всіх тих воїнів світла, воїнів добра, які полягли на полі бою, віддавши життя, за волю нашої неньки. Дійство продовжили колективи Народного Дому «Просвіта», серед яких артисти Оксана Стемпіцька, Марія Свищ, Тарас Партоляк, Зеновій Полька, Галина Мілько, Микола Федьків, Уляна Полька, співочий колектив під керівництвом Омеляна Гавака та Анна Мартинів.
А гостею свята стала відома співачка-бард, автор і виконавець пісень на вірші українських поетів під власний акомпанемент – гітару Ліля Кобільник. Та завітала вона не тільки співати і подарувати присутнім свою творчість, а ще й допомогти.
_27_33_24_28Справа в тому, що пані Ліля вже доволі довго займається волонтерством, допомагаючи пораненим у зоні антитерористичної операції. А допомагає, продаючи свої диски. Половину коштів витрачає на реалізацію нових, а половину – на лікування поранених.
Виступили на східницькій сцені і бориславці. З віршем, який був написаний з початком антитерористичної операції, «Жінко, чого ви плачете?» виступила лауреат ІІ премії на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Юні таланти України» в номінації «художнє читання» Марія Кандур. Також заспівали для східничан та гостей селища спеціаліст першої категорії з питань молоді та охорони культурної спадщини відділу гуманітарної політики Бориславської міської ради Віктор Кравцов та лауреат ІІ премії на І Міжнародному конкурсі-фестивалі дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «empire of arts» у м. Трускавці, лауреат ІІ премії на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Юні таланти України» та володарка гран-прі ІІІ Всеукраїнського фестивалю авторської творчості «Мій рідний край» Вікторія Чорна. У їхньому виконанні прозвучала пісня, автором слів якої є Віктор, а автором музики Вікторія, «Серце галичанки». Виконали вони також пісню, присвячену Артуру Гулику, «Герої не вмирають», яка стала гімном всіх загиблих бориславців та східничан у зоні АТО. А на завершення виступу вже на просьбу глядачів всі разом заспівали пісню «Воїни світла».
_39_40_41_43Після виступу бориславців ведуча передала естафету Антону, який приїхав з Дрогобича, та Костянтину зі Східниці. Для всіх присутніх на святі їхній виступ став сюрпризом, адже не був запланований заздалегідь. Хлопці зачитали реп, а опісля Костянтин зворушив публіку, освідчившись у коханні своїй дівчині прямо-таки зі сцени.
Насамкінець на сцену запросили ще одних гостей дійства – український рок-гурт з Мукачева. Самі ж музиканти характеризують свій стиль як рок з елементами академічної музики і закарпатського фольклору, а більшість їхніх пісень – закарпатським говором.

_35
Так і завершилося літературно-мистецьке дійство «Воїна світла, воїни добра», а разом із ним третій, завершальний день Східницького фестивалю «Дерево роду».

Ще більше гарних світлин дивіться на Фейсбук-сторінці “Курорт Східниця”
Дивіться за ІНШ??М??, або ШУКАЙТЕ СЕБЕ !!!


джерело: Нафтовик Борислава


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар