Ще під час Євромайдану багато дрогобичан у  Києві відстоювали інтереси громади,стали на прю  боротися зі злочинним режимом Януковича.  Сьогодні ж  вони, Воїни Світла, що витекли, немов ріка, із майданівської Самооборони, виступаючи ніби продовженням роду козаків, захищають незалежність і суверенність України у лавах Національної Гвардії.

Одним із них  є Тарас Кучма, лікар-реаніаматолог  Дрогобицької першої міської лікарні , голова ради ГО «Дрогобицький майдан». У часи кривавих подій на Майдані він рятував життя протестувальників, надаючи їм медичну допомогу. Нині  ж Тарас Ярославович – боєць АТО.

21 листопада, в перші роковини Революції Гідності,  нашому краянинові  було присвоєно  офіцерське  звання лейтенанта Національної Гвардії України.   «Це зрештою певне пониження, – жартує він. – Я ж був майором, але тепер, через формування нового офіцерського складу Національної Гвардії України, отримав звання лейтенанта. Проте не це головне. Найважливіше – покласти край кровопролиттю і стабілізувати ситуацію в Україні. І, насправді, ми – не герої. Герої – ви. Тут. Адже без допомоги активістів, волонтерів і небайдужих людей нічого б не було там. Ваші передачі й листи неймовірно зігрівають душу».

Ось такий він, Тарас Кучма. Скромний, рішучий і сміливий. Той, що наголошує: Революція Гідності ще не закінчилася і відповідальність за події у країні лежить на кожному з нас.

Олена МЯЛО

Світлини – з архіву Тараса Кучми, Маріїї Кульчицької та авторки