2015-06-09 17:00:54
24 травня, у Дрогобичі завершився 4 Галицький конкурс юних музикантів «Франкове Підгір’я». Його переможцями стали
піаністка Ганна Козяк з Львівської середньої спеціалізованої музичної школи ім. С.Крушельницької, акордеоніст Олександр Ільків з Івано-Франківської дитячої музичної школи № 2 ім. В.Барвінського, баяністка Дарія Демашок (школа педпрактики Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського, Марія Кисляк (домра) з Івано-Франківської дитячої музичної школи №2 ім. В.Барвінського, солістка-вокалістка Софія Сінькова з Хмельницької дитячої музичної школи №2, солістка-вокалістка Марта Кузм’як з Львівської дитячої музичної школи №5, хор учнів старших класів «Весна» Кременецької дитячої школа мистецтв ім. М.Вериківського.
«Протягом трьох днів ми, члени журі, були свідками захоплюючої боротьби юних талантів, які виявили неабияку майстерність, мистецький гарт. І нам приємно було відкрити нову генерацію юних музикантів, які приймуть від нас, старшого покоління, естафету і будуть розвивати, збагачувати українську культуру і мистецтво», - сказав доцент Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка Дмитро Кужелєв, який очолював журі конкурсу в номінації «народні інструменти».
За словами голови оргкомітету конкурсу Володимира Грабовського, до творчого змагання зголосились понад 200 учасників - виконавців на струнно-смичкових, народних інструментах, фортепіано, а також вокалістів. На конкурс приїхали юні музиканти не лише з Галичини, а й з Хмельниччини, Черкащини, інших областей. Отже, насправді конкурс вийшов всеукраїнським. «І це зворушує і спонукає до нової праці», - зауважив В.Грабовський.
Заступник голови журі конкурсу піаністів мистецтвознавець Людмила Садова відзначає масштабність конкурсу, який зібрав виконавців на струнно-смичкових, народних інструментах, фортепіано, а також вокалістів. «Мене молодша група піаністів вразила своїм високим рівнем і цими програмами, які дітки виконували, те, як вони виконували – і артистично, і мали добру фахову підготовку, - сказала Людмила Садова. - У цьому сенсі хотіла б відзначити лауреатів: гран-прі взяла дівчинка з львівської десятирічки ім.С.Крушельницької Ганна Козяк. Незважаючи на свій вік – їй ще нема 9 років - вона прекрасно виконала свою досить складну програму. Чудово виступив Ігор Когут зі Стрия. Це його не перший конкурс. Він зростає на очах. Це ж можна сказати про дівчинку з Жовкви Юліту-Емілію Недзельську. Вони якраз перше місце вибороли. Дівчинка із Соснівки Валерія Царенська, Артем Журавель – хлопчик зі Львова. Чудові дітки. Їх табір був представлений хорошою фаховою підготовкою. І Анастасія Сухоцька і Юлія Кобель з Самбірської дитячої музичної школи. Я щиро вітаю організаторів, тих, хто підтримав цей конкурс, учасників. Бо насправді була підтримана прекрасна, дуже потрібна нам акція щодо виховання творчої молоді.
Журі було вражене неабияким талантом юного акордеоніста з Івано-Франківська Олександра Ількова, який, за словами доцента Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка Дмитра Кужелєва, «так грав, що його артистизму і виконавському хисту могли б позаздрити і деякі студенти консерваторій».
Високу оцінку конкурсу дав професор Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, заслужений діяч мистецтв Республіки Польща Володимир Заранський, який, зокрема, сказав:
"Величезну подяку висловлюю організаторам, усім, хто спричинилися до створення і проведення такого значного культурно-мистецького заходу, яким є цей конкурс.
По-перше, велике представництво учасників. Цінним є те, що дуже відповідально підготувалися педагоги, концертмейстери, самі учасники до конкурсу. Вся справа в тому, що діти, які навчаються музики, практичний вихід не повинні замикатися лише аудиторією, класом, заліком, академконцертом. Адже це є публічний вид мистецтва, який треба доносити до слухача, до глядача і практичний вихід усієї підготовчої роботи має мати свого слухача, свою концертну аудиторію. І, власне, я хочу всім викладачам подякувати за те, що вони таких здібних дітей підготували. І всім концертмейстерам. А найголовніше – хочу подякувати і низько вклонитися батькам, які обрали оцей шлях для дитини, котрий приєднується до високого духовного мистецтва. І якщо навіть в житті ці діти будуть займатись якоюсь іншою професією, вони будуть благородними, більш духовно збагачененими, вихованими більш патріотично, що не маловажно для нашої великої і славної держави.
Професор висловив здивування, що керівництво Дрогобицького музичного училища ім. В.Барвінського самоусунулося від участі у його проведені.
«Адже талановиті діти, які тут були представлені, - це – скарбниця майбутнього контингенту студентів училища», - зазначив професор.
джерело: Дрогобицьке земляцтво