В «Газпромі» заявили, що їхні претензії перевищують позовні вимоги Києва до Москви

В «Газпромі» заявили, що їхні претензії перевищують позовні вимоги Києва до Москви

2015-05-03 20:42:02

В «Газпромі» заявили, що їхні претензії перевищують позовні вимоги Києва до Москви

У «Газпромі» заявляють, що сума їхніх претензій до НАК «Нафтогаз України» перевищує позовні вимоги Києва до Москви.

 Про це сказав офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов, коментуючи заяву Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка про пред’явлений у Стокгольмський арбітраж позов до російського монополіста, – повідомляє Укрінформ

«Сума претензій «Газпрома» до «Нафтогаза України» більша, ніж сума претензій «Нафтогаза» до «Газпрома», – сказав Купріянов.

Як повідомлялося, глава українського уряду на своїй сторінці у facebook у п’ятницю написав, що «Нафтогаз України» подав до Стокгольмського арбітражу позовні вимоги про відшкодування збитків та внесення змін до транзитного контракту з «Газпромом». За його словами, сума претензій Києва до Москви, які розглядаються у Стокгольмі, перевищила 16 мільярдів доларів, а РФ має виплатити Україні 10 мільярдів доларів як компенсацію.

Із червня 2014 року в Стокгольмському арбітражі лежать зустрічні позови «Газпрома» і «Нафтогаза». Українська компанія вимагає заднім числом переглянути ціну на газ і стягнути з «Газпрома» всі переплати, отримані з травня 2011 року (за оцінкою «Нафтогаза» – не менше 6 мільярдів доларів). «Нафтогаз» також просив у позові скасувати положення контракту, що забороняє реалізацію газу за межами України.

«Газпром» же вимагає стягнення боргів і відсотків з «Нафтогаза України» за постачання газу в листопаді-грудні 2013 року і квітні-травні 2014 року. Загальна сума позову – понад 4,5 мільярда доларів.

Ці справи були консолідовані, усні слухання відбудуться не раніше лютого-березня 2016 року.

джерело: зік.ю.ей


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар