Відійшов у вічність протоєрей Василь Поточняк

Відійшов у вічність протоєрей Василь Поточняк

2015-04-16 18:41:33

Відійшов у вічність протоєрей Василь Поточняк

15 квітня 2015 року, в 06.15, на 42 році життя, відійшов у Вічність виконавчий секретар Пасторально-Місійного відділу УГКЦ, перший пасторальний координатор для українців в Італії, засновник та духівник Християнського товариства українців в Італії, отець Василь Поточняк.

Отець Василь з 2001 року опікувався українцями Італії, а згодом, після створення Пасторально - Місійного відділу УГКЦ - українцями в європейських країнах, де не було структур УГКЦ. За час служіння в Італії, отець Поточняк заснував більше 70 українських громад, активно опікувався духовним, культурним та громадським життям трудових мігрантів, виступав на їх захист, як перед італійською, так і перед українською владою. Отець Василь створив християнський часопис "До Світла", розпочав традицію масового відзначення Свята Матері серед українок в Італії, Форумів Українців Італії, багатьох культурних та громадських ініціатив.

Упродовж 1996-2000 рр. був префектом і викладачем в Дрогобицькій духовній семінарії.

У 1996-2000 рр. і 2009-2010 рр. - Голова Єпархіальної комісії у справах молоді та редактор молодіжного часопису «З любовю у світ» 2009-2010 рр.

За визначну просвітницьку та організаційну роботу нагороджений Президентом України Віктором Ющенком орденом "За Заслуги" ІІІ ст.

Отець Василь Поточняк був ревним священиком УГКЦ та великим патріотом України. Він був будителем сумління для всіх людей, котрих зустрічав на своєму життєвому шляху.

Таким він завжди залишиться у наших серцях.

Вічна Вам Пам'ять, дорогий отче Василю.

Нехай Господь, у цей Великодний час прийме Вашу чисту душу до Царства Небесного.

джерело: Стебник рідне місто


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар