Дрогобич 25 раз вшанує підняття Національного знамена на шпилі Ратуші

Дрогобич 25 раз вшанує підняття Національного знамена на шпилі Ратуші

2015-03-28 15:25:15

Дрогобич 25 раз вшанує підняття Національного знамена на шпилі Ратуші

У Дрогобичі триває підготовка до величного святкового дійства, яке у місті відбудеться 2 квітня з нагоди 25-річчя підняття над Ратушею національного прапора. Новизною цьогорічних урочистостей буде те, що їх спільно проводитимуть дрогобицькі міська і районна ради. На приміщенні  Дрогобицької райради цього ж таки дня 2 квітня 1990 року також був піднятий синьо-жовтий прапор.

Початком святкування буде урочиста сесія у міському Народному домі ім. І. Франка. По її завершенню учасники дійства святковою ходою пройдуть до площі Ринок. Саме на центральній площі міста символічно відтворять події 25-річної давнини – буде посвячено та піднято Національний прапор над Ратушею. Прапор також піднімуть і на будівлі районної ради.

Серед почесних учасників цього міського свята -   депутати першого демократичного скликання, які і звершили цей героїчний чин у Дрогобичі. Саме їхні спогади щорічно надають святові особливо, правдивого колориту.

Нагадаємо, подія, що сталася у Дрогобичі 25 років тому, дала стрімкий поштовх національному відродженню, в історії міста є символічною. 2 квітня 1990 року на місці демонтованого зі шпилю Ратуші радянського прапора замайорів український національний стяг. Дрогобицькі патріоти зважилися на відчайдушний   крок –  вони свідомо кинули виклик тогочасній системі. Дрогобицька міська рада була першою в Україні, яка, прийнявши положення про національну символіку, узаконила синьо-жовтий прапор і тризуб як національні символи.

Відразу після прийняття цього рішення депутати в супроводі громади пронесли вулицями міста національне знамено, освятили його, присягнули на вірність Україні і підняли прапор на вежі Ратуші, демонтувавши перед тим прапор Української РСР.

джерело: Дрогобицьке земляцтво


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар