Рада урізала державні соціальні виплати різним категоріям громадян

Рада урізала державні соціальні виплати різним категоріям громадян

2014-12-29 14:36:26

Верховна Рада після довгих узгоджень прийняла закон, який урізає державні соціальні виплати різним категоріям громадян, зокрема депутатам і суддям.

За відповідний закон № 1577 проголосували 256 народних депутатів.

Кабмін хотів сам отримати право визначати розмір зарплат для працівників бюджетної сфери, але депутати не захотіли надати це право уряду.

Зарплата у бюджетній сфері не має перевищувати 7 мінімальних зарплат, окрім Антикорупційного бюро та Антикорупційної асамблеї.

Депутати й урядовці погодились оприлюднити рівні зарплат службовців у національних корпораціях.

Буде збережено доплати для науковців і всі норми закону про освіту.

Уряд індексує зарплати та пенсії за результатами першого півріччя до 1 грудня.

Закон передбачає скорочення кількості працівників Генпрокуратури і скасовує вихідну допомогу для прокурорів.

Кількість працівників МВС скоротять на 20 тисяч, а фінансування міністерства залишать незмінним.

Зберігаються пільги для політв’язнів.

До 1 червня пільговий проїзд не змінюватимуть.

Пільги "чорнобильцям" збережуть повністю для першої категорії, для другої категорії пільги також зберігаються, крім санаторного лікування.

Цей документ передбачає проведення реорганізації та ліквідації комунальних навчальних закладів рішенням місцевих органів влади, яким "дозволяють" також харчувати і перевозити учнів та студентів.

Державні школи, садочки та позашкільні навчальні заклади (ДЮСШ, художні і музичні школи тощо) закриватимуть за рішенням засновників.

Сиріт, інвалідів, малозабезпечених і дітей, позбавлених піклування, пропонують харчувати коштом держбюджету, харчування решти можуть перекласти на місцеву владу.

Крім того, закон передбачає посилення відповідальності за корупцію, аж до позбавлення вчених пенсій тощо.

Також буде урізано утримання суддів і депутатів, скорочено розміри виплат при виході на пенсію, а депутатам урізають кошти на утримання помічників.

Окрім того, правом отримання безоплатного житла з електроенергією та теплом тепер можуть скористатися тільки "за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу".

У законі також передбачено низку змін до законів, що стосуються спортивних шкіл, дітей шахтарів, "чорнобильців", бібліотекарів, держслужбовців, журналістів державних ЗМІ, суддів, правоохоронців, нардепів, працівників науки, музейної та культурної сфер.

З першої спроби Рада провалила цей документ і повернула його уряду на доопрацювання.

джерело: ТіВіАй


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар