Пам’ять про Андрея Шептицького

Пам’ять про Андрея Шептицького

2014-12-26 19:41:56

Пам’ять про Андрея Шептицького

Одним із найвизначніших діячів української історії і культури у ХХ ст. був греко-католицький митрополит Андрей Шептицький, 150-ліття якого відзначатимемо наступного, 2015 року.
Вражає всебічна обдарованість цієї людини. Повага і любов до українського народу доповнювалися шаною до своїх предків та до інших народів. Глибоко аналітичний склад його розуму асоціювався з мудрою тактикою глави Церкви та політичного діяча.
Можемо тільки сподіватися, що його пророчі слова у праці «Як будувати Рідну Хату» збудуться найближчим часом у нашому сьогоденні. Митрополит Шептицький писав: «Завдання українського народу буде в тому, щоб створити такі суспільно-християнські обставини, які б запевнили громадянам правдиве і стале щастя та мали б досить внутрішньої сили, щоб поборювати внутрішні міжусобиці та успішно захищати межі від зовнішніх ворогів. Такою могутньою може бути Батьківщина тільки тоді, коли не буде зложена з різних різнорідних частин, а подібним до моноліту організмом, тобто тілом, оживленим одним духом, яке є здоровим, сильним, свідомим своїх цілей, не тільки матеріальним, але і моральним тілом».

джерело: Нафтовик Борислава


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар