Гомін Галичини




Комісія рекомендувала розпочати переговори про вступ до ЄС з Боснією і Герцеговиною

Комісія рекомендувала розпочати переговори про вступ до ЄС з Боснією і Герцеговиною

2024-03-14 12:20:21

Комісія рекомендувала розпочати переговори про вступ до ЄС з Боснією і Герцеговиною

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Комісія рекомендувала розпочати переговори про вступ до ЄС з Боснією і Герцеговиною та проінформувала про прогрес, досягнутий Україною та Молдовою

13.03.2024  

Brussels

 Комісія рекомендувала розпочати переговори про вступ до ЄС з Боснією і Герцеговиною та проінформувала про прогрес, досягнутий Україною та Молдовою

Учора Європейська Комісія рекомендувала розпочати переговори про вступ до ЄС із Боснією і Герцеговиною та обговорила майбутній усний звіт Ради про прогрес, досягнутий Україною та Республікою Молдова щодо імплементації невиконаних кроків, вказаних у звіті Комісії про розширення від 8 листопада. Комісія також завершила роботу над пропозиціями щодо проєкту переговорних рамок з Україною та Молдовою, які будуть подані до Ради.

 Read more  

Учора Європейська Комісія рекомендувала розпочати переговори про вступ до ЄС із Боснією і Герцеговиною та обговорила майбутній усний звіт Ради про прогрес, досягнутий Україною та Республікою Молдова щодо імплементації невиконаних кроків, вказаних у звіті Комісії про розширення від 8 листопада. Комісія також завершила роботу над пропозиціями щодо проєкту переговорних рамок з Україною та Молдовою, які будуть подані до Ради.

Відповідно до вимог Європейської Ради, Комісія представляє Раді звіт про прогрес, досягнутий Боснією і Герцеговиною. Як зазначено у звіті, відтоді як Європейська Рада надала країні статус кандидата в грудні 2022 року, публічна відданість політичного керівництва стратегічній меті європейської інтеграції була досягнута через важливі реформи та принесла позитивні результати. Боснія і Герцеговина продемонструвала рішучу відданість втіленню довгоочікуваних реформ, таких як ухвалення закону про запобігання конфлікту інтересів та закону про боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Боснія і Герцеговина зробила значні кроки для вдосконалення системи судочинства та прокуратури, боротьби з корупцією, організованою злочинністю та тероризмом, а також для покращення управління міграцією, затвердивши мандат на переговори щодо угоди про статус Frontex. Боснія і Герцеговина досягла та підтримує повну відповідність Спільній зовнішній та безпековій політиці ЄС, що є вагомим позитивним кроком і має вирішальне значення у часи геополітичних потрясінь.

З огляду на результати, досягнуті з 2022 року, Комісія вважає, що Боснія і Герцеговина досягла необхідного ступеня відповідності критеріям членства. Тому Комісія рекомендує Раді відкрити переговори про вступ з Боснією і Герцеговиною. Окрім того, Комісія рекомендує Раді ухвалила переговорні рамки після того, як Боснія і Герцеговина виконає подальші кроки відповідно до звіту Комісії. Комісія готова доповісти Раді про прогрес, досягнутий Боснією і Герцеговиною щодо цих кроків.

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн сказала:

Відколи ми надали статус кандидата, Боснія і Герцеговина досягла вражаючого поступу. Лише за рік було досягнуто більшого прогресу, ніж за ціле десятиліття. Звичайно, для приєднання до Союзу потрібен більший прогрес, але країна демонструє, що вона може відповідати критеріям членства як і прагненням своїх громадян бути частиною нашої родини. Саме тому ми рекомендуємо Раді відкрити переговори про вступ із Боснією і Герцеговиною. Для цього ми рекомендуємо Раді ухвалити переговорні рамки як тільки Боснія і Герцеговина здійснить подальші кроки відповідно до звіту Комісії. Ми як і раніше готові доповісти Раді про прогрес, досягнутий Боснією і Герцеговиною у здійсненні цих кроків. Майбутнє Боснії і Герцеговини в нашому Союзі.

Олівер Варгеї, Комісар із питань сусідства та розширення, підкреслив:

Розширення, як ніколи, є геостратегічною інвестицією в наше спільне процвітання та безпеку на всьому європейському континенті. Боснія і Герцеговина наполегливо працювала, щоб скористатися цією історичною можливістю. Статус кандидата приніс вкрай необхідну динаміку, яка повинна продовжуватись. Відданість країни на шляху до ЄС відобразилась у відчутних результатах, і початок переговорів є справедливим визнанням проведення безпрецедентних переломних реформ. Наше послання є чітким. Двері ЄС для Боснії і Герцеговини повністю відкриті, що повинно стимулювати подальші ключові реформи на шляху Боснії і Герцеговини до ЄС відповідно до правил і стандартів Союзу. Щоб сприяти руху України та Молдови до ЄС, Комісія сьогодні представляє проєкт переговорних рамок, а також проінформує Раду щодо прогресу, досягнутого цими двома країнами у виконанні рекомендацій, викладених у звіті Комісії про розширення від 8 листопада.

Високий представник Жозеп Боррель зазначив:

Рекомендація про відкриття переговорів про вступ Боснії і Герцеговини надсилає важливий сигнал підтримки всім її громадянам і чіткий сигнал про прихильність ЄС до перспективи вступу країни до Союзу, як єдиної, об’єднаної та суверенної Боснії і Герцеговини. Позитивна динаміка на шляху реформ Боснії і Герцеговини має продовжуватися. Борючись за своє існування вже більше двох років, Україна продемонструвала надзвичайну стійкість і відданість й досягла значного прогресу на своєму шляху до ЄС. Незважаючи на гібридні атаки з боку Росії, Молдова досягла подальшого прогресу в реформах, потрібних для вступу до ЄС, і продемонструвала вражаючу стійкість. Презентація проєкту переговорних рамок для України та Молдови є поступом у цьому процесі.

Учора Комісія також подала до Ради пропозиції щодо проєктів переговорних рамок для України та Молдови як наслідок рішення Європейської Ради, ухваленого в грудні 2023 року, про відкриття переговорів з обома країнами. Комісія надасть Раді усний звіт про прогрес, який обидві країни досягли у виконанні рекомендацій визначених у звіті Комісії про розширення від 8 листопада.

Переговорні рамки встановлюють основні правила та принципи переговорів щодо вступу з кожною країною-кандидатом. Проєкт рамок, підготовлений Європейською Комісією, складається із трьох частин: 1) принципи, що регулюють переговори про вступ, 2) зміст переговорів і 3) процедура переговорів. Метою переговорів є ухвалення Україною і Молдовою права ЄС у повному обсязі та забезпечення його повної імплементації та впровадження.

Проєкт переговорних рамок ґрунтується на досвіді минулих розширень і поточних переговорах про вступ. Вони включають переглянуту методологію розширення та враховують зміни в праві ЄС.

Тепер Рада має розпочати внутрішні обговорення цих текстів. Після того як Рада затвердить переговорні рамки, країна-член ЄС, що головуватиме в Раді ЄС  на ротаційній основі, представить узгоджену спільну позицію Євросоюзу на першій міжурядовій конференції з кожною країною, запускаючи офіційний початок переговорів про вступ. Переговорні рамки будуть оприлюднені на цьому етапі.

Для отримання додаткової інформації

Європейська Рада, 14-15 грудня 2023 р.

Повідомлення про політику розширення ЄС за 2023 р.

Звіт Боснії і Герцеговини за 2023 р.

Звіт щодо прогресу, досягнутого Боснією і Герцеговиною - березень 2024

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар